Радио Милева
од мисица до домаќинка

Таа беше прва Мис на Србија, се омажи за 22 години постар бизнисмен, а еве како изгледа денес (фото)

Таа беше прва Мис на Србија, се омажи за 22 години постар бизнисмен, а еве како изгледа денес (фото)

Мирјана Божовиќ беше прва Мис на Србија која ја претставуваше својата држава на изборот на мис во светот во 2007 година во Кина.

Таа студирала градежен факултет и сонувала еден ден да биде градежен инжињер чија специјалност се мостовите.

Меѓутоа, во 2010 година таа стана дел до тимот кој влезе во „Фарма“ и со оваа одлука изненади многумина.

По излегувањето од реалното шоу и се случи фатална љубов. Таа го запозна 22 години постариот бизнисмен Жељко Рутовиќ со кој набрзо и се омажи.

По нејзината веначвка со Жељко, Мирјана потполно се повлече од јавноста, стана мајка и патуваше по светот на егзотични дестинации.

Во март 2012 година го добија синот Огнен, а се венчаа во 2013 година, а потоа добија и близнаци, девојче Радмила и син Василиј.

Сопругот на мисицата е сопственик на хотел, коцкарници и ланац на ресторани за брза храна, а од претходните бракови и врски има уште пет деца.

фото: јутуб/фејсбук

Останати вести од Радио Милева