Радио Милева
емотивно

Свежи лилјани и рози: Карлеуша на својот роденден го посети гробот на нејзината мајка (фото)

Свежи лилјани и рози: Карлеуша на својот роденден го посети гробот на нејзината мајка  (фото)

Пејачката Јелена Карлеуша денеска на 17 ти август наполни 45 години, а кога се разбудила била да го посети гробот на нејзината покојна мајка Дивна.

Карлеуша сепак не ја прежалила смртта на Дивна, па речиси секоја недела го посетува нејзиниот вечен дом, особено на важни состаноци. Таа денеска остави свежи рози и лилјани на споменикот на Дивна, а венецот во облик на срце го украсија фигури на ангели.

Јелена го фотографираше споменикот, цвеќињата кои ги остави зад себе, а фотографијата ја сподели со своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм преку приказни.

Карлеуша деновиве повторно е во центарот на вниманието на јавноста поради албумот „Алфа“ кој го издаде по 11 години музичка пауза.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/ЈК/Дамир Дервишагиќ

Останати вести од Радио Милева