Радио Милева
восхитувачки потег

Светската музичка ѕвезда Џенифер Лопез воодушевена од фустаните на српската дизајнерка (фото) 

Светската музичка ѕвезда Џенифер Лопез воодушевена од фустаните на српската дизајнерка (фото) 

Џенифер Лопез и се јавила на Софија Милошевиќ, и ја замолила да и испрати неколку фустани и да дизајнира креација што ќе ја носи на гала забава во Холивуд.

Српската креаторка и сопруга на фудбалерот Лука Јовиќ,  Софија Милошевиќ , била поканета од светска музичка ѕвезда Џенифер Лопез преку нејзините агенти и побарала да дизајнира фустан специјално за неа да го носи на забава во Холивуд.

– Стилистите на познатата пејачка и актерка ја контактираа Софија пред неколку дена преку Инстаграм. Тие и напишале дека Џеј Ло е воодушевена од нејзините креации кои ги видела на таа социјална мрежа и дека им кажала дека „Софија одлично го комбинира секси и елегантниот стил“. Ја замолиле да им испрати неколку фустани за Џеј Ло и ја замолиле да дизајнира уникатен фустан специјално за таа да го носи на гала забава – изјавил за Информер. рс извор близок до познатата дизајнерка и манекенка.

Софија на почетокот беше убедена дека некој се шегува со неа: – Мислеше дека е шега од еден нејзин пријател и не планираше да одговори на пораката. Меѓутоа, кога набрзо добила уште една порака во која ја замолиле да им испрати фустани и и оставиле телефонски број, таа сфатила дека работата е сериозна. Софија одговорила дека ќе се потруди фустаните што поскоро да и ги стигне на Лопез. Таа веднаш му се пофали на Луки, кој и кажа дека се гордее со неа – вели изворот.

Поради ова манекенката ги одложила сите обврски во Фиренца каде живее со сопругот Лука и децата и дошла во Србија.

– Се спакува и завчера само на еден ден слета во Белград. Отишла во своето ателје, ги зела фустаните и ги испратила во Америка. Софија потоа поради деловни обврскизамина за Истанбул, од каде ќе почне да креира фустани за Џенифер. Се договориле наскоро да и ги испратат скиците, а потоа Џеј Ло ќе и каже дали ќе има некакви корекции – вели нашиот извор. Џенифер наскоро треба да ја посети Србија и рече дека сака да се сретне со Софија.

Фото: Принтскрин/Ројтерс/Инсајдер

Останати вести од Радио Милева