Мегафон
Трагедија

Светот во ШОК: На 28 години почина еден од најпопуларните музичари!

Светот во ШОК: На 28 години почина еден од најпопуларните музичари!

Популарниот шведски диско диџеј Тим Берлинг, попознат како AVICILL, почина на 28 годишна возраст, пишуваат странските медиуми. Познатиот музичар е пронајден мртов во Мускат, главниот град на Оман.

Шокантната вест ја потврдила и неговата портпаролка Дијана Барон, која во сооппштението наведува:

A post shared by Avicii (@avicii) on


-Со голема тага морам да соопштам дека останавме бев Тим Берлинг, попознат како „Авицил“. Тој е пронајден мртов во петокот попладне. Неговото семејство е ужаснато од оваа трагедија и ве молиме да ја почитувате нивната приватност. Веќе нема да даваме било какви изјави, вели Дијана.

A post shared by Avicii (@avicii) on

Засега не е позната причината за смртта на младиот диџеј.

Инаку, же го паметиме по хитовите како „Wake me Up“ и „ Hey Broteher“.