Радио Милева
со повод

Свекрвата на Елена „Живот со стил“ е млада дама, а познатата снаа се уште не ја вика „мама“, но сепак вака и го прави ќефот… (фото)

Свекрвата на Елена „Живот со стил“ е млада дама, а познатата снаа се уште не ја вика „мама“, но сепак вака и го прави ќефот… (фото)

ТВ водителката и инфлуенсерка, Елена Најдоски или попозната како „Живот со стил“ , веќе една година е мажена жена која откако го кажа судбоносното „да“, заедно со избраникот Бојан Најдоски се незапирливи со патувања.

Па така, ако до неодамна подолго одмораа на Јадранот, сега не ги ни распакуваа куферите, туку правец тргнаа во нова морска релаксација, овој пат на Егејот.

Тоа што не се дома, воопшто не е причина да ги заборават важните нешта, на пример родендените. Токму таков важен ден имаше свекрвата на водителката, што беше повод Елена да и честита јавно на славеничката преку социјалните мрежи, а со тоа и да ја покаже мајката на Бојан.

Млада дама која на прв поглед ќе се запрашате дали е сестрата или мајката на сопругот на Елена.

Снаата се уште по старите обичаи не и вика „мамо“, но затоа има посебна тактика со која и го прави ќефот на свекрвата која ја ословува во деминутив , односно нагалено Јулче.

Мама Јулче наполни 53 години, а снаата Елена со неколку фотографии ја покажа свекрвата која инаку е мајка на два сина од кои Бојан е постариот.

Ако за некои снаи е лесно да ги викаат свекрвите со „мамо“ , ваквото ословување за повеќето веројатно е прифатливо. Свекрвата се чувствува веројатно младо, а и задоволно дека снаата ја вика нагалено. Двете страни среќни и задоволни за „мир во куќа“.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева