Радио Милева
снаа - свекрва

Свекрвата на Александра Пријовиќ со емотивна порака и честиташе роденден на снаата и конечно покажа во какви се односи

Свекрвата на Александра Пријовиќ со емотивна порака и честиташе роденден на снаата и конечно покажа во какви се односи

Александра Пријовиќ вчера (22.09.2021) го прослави својот 26ти роденден, а веќе неколку години важи за една од најпопуларните пејачки.

Сопругата на Филип Живојиновиќ и мајката на Александра успеа до 26 години да изгради кариера, има хитови, создаде семејство, а неколку детали открија во какви е односи со нејзината свекрва, мајката на Филип, Зорица Накиќ.

Како што одлично се согласува со Брена, Александра и Зорица исто така имаат убави односи. Зорица на социјалните мрежи објави фотографија со која и го честиташе роденденот на снаата.

„Денот кога се роди е најубавито ден во мојот живот. Благодарна сум што имам искрена, убава и интелигетна личност како тебе. Среќен роденден девојче мое. Мама ќе те сака засекогаш“, напиша мајката на Александра, а веднаш потоа се огласи и Зорица:

„Среќен роденден на нашата убава Алекс“, порача Зорица.

Честитки!

фото: немања николиќ/ инстаграм

Останати вести од Радио Милева