Радио Милева
прво помен, па сватови

Свадба нема да има: Ана Бекута се противи на венчавката на својот син

Свадба нема да има: Ана Бекута се противи на венчавката на својот син

Синот на Ана Бекута, Игор, непосредно пред смртта на емотивниот партнер на пејачката, политичарот Милутин Мркоњиќ, се сврши со новата избраничка Тамара Виденовиќ од Ниш, а несреќната околност го спречи заљубениот пар да направи голема прослава.

Пејачката останува на ставот дека не сака јавно да се експонира, дава интервјуа и гостувања додека на својот сакан Милутин не му направи годишен помен. Таа ретко настапува, а на прославите ја гледале само со многу блиски пријатели, па не е изненадување што наводно не сака ни да слушне за свадбените веселби, пренесува „Папарацо“.

-Знае и каков е ставот на Ана до 27 ноември кога Мрка ќе прави година од смртта, а тој повторно инсистира да се ожени. Ана се налутила што дури и рекол такво нешто. Му се заканувала да не прави глупости и тајно да се жени, бидејќи нема да добие благослов и помош од неа. Таа строго му рекла да почека и дека ако девојката го сака, може да почека уште еден месец. Од друга страна, тој не сака да прави свадба во зима, туку мора да ја чека пролетта, а сакал што побрзо да ја официјализира врската со Тамара. Само што се скарал со Ана, но на крајот и ветил дека ќе почека и ќе ја почитува нејзината одлука, а и поради Мрка затоа што многу го сакал – открил за „Папарацо“ извор близок на пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Bekuta (@anabekuta1)

За потсетување, синот на Ана Бекуте од првиот брак ги има синот Бранко и ќерката Соња, која според медиумите го поддржале нивиниот татко во неговата одлука повторно да застане на лудиот камен.

фото:Instagram/Ана Бекута/Стори архива

Останати вести од Радио Милева