Радио Милева

Сузана Турунџиева во бикини изгледа како авион (фото)

Сузана Турунџиева во бикини изгледа како авион (фото)
фото: фејсбук

Поради новонастанатата ситуација и пандемијата со короната се уште не знаеме дали ќе може да заминеме на одмор на некоја егзотична дестинација надвор од Македонија.

Но, доколку не може да одиме надвор од границите, имаме доволно преубави дестинации во нашата држава.

Иако надвор темепратурите не се летни, македонските јавни личности го искористија времето за да уживаат на некои од турситиките атракции во Македонија, а избор најмногу падна на Охрид, Дојран, Маврово.

Сузана Турунџиева со неколку ретро фотографии се потсети на лето 2019 покажувајќи го своето згодно и затегнато тело на кое може да и позавидат многу девојки.

Имено, таа на својот Фејсбук објави неколку фотографии од претходното лето, а во описот напиша.

„ Ехх Македонијо моја, колку што си мала, толку си волшебна! требаше да се затворат границите и да ни се случи пандемија за многумина да те запознаат….
п.с.(сликите се од минатото лето, ама време им беше да се сместат во овој албум)“.

Инаку, добро познато е дека Турунџиева редовно практикува јога, па каде и да се наоѓа оваа пракса не ја пропушта.

фото: фејсбук

фото: фејсбук

Останати вести од Радио Милева