Радио Милева

Сузана Спасовска отиде во Кина, па нема да верувате што направи на Кинескиот Ѕид (ВИДЕО)

Сузана Спасовска отиде во Кина, па нема да верувате што направи на Кинескиот Ѕид (ВИДЕО)

 

Фолк пејачката Сузана Спасовска периодов е во посета на НР Кина. Сузана е навистина среќна поради тоа, па на социјалните мрежи редовно ги известува обожавателите од таму и не крие дека ужива во секој момент.

Пејачката го посетила и Кинескиот Ѕид, па сподели видео и се пофали дека искачила 6.000 скали, за да стигне до него, а таму ги почести присутните со песна. Ни помалку ни повеќе, туку на кинески јазик.

Минувачите се воодушевени од изведбата на Сузе, па застануваат да и аплаудираат.

Останати вести од Радио Милева