Радио Милева
сите во Југославија воздивнуваа по неа

Сузана Манчиќ денес важи за една од најубавите жени, а на 18 години беше пејачка на позната група и поубава од најубавиот ангел (фото)

Сузана Манчиќ денес важи за една од најубавите жени, а на 18 години беше пејачка на позната група и поубава од најубавиот ангел (фото)

Сузана Манчиќ  важи за една од најубавите жени од јавниот живот, а во младоста сите во Југославија воздивнуваа по неа.

Таа со децении важи за една од најубавите жени на овие простори.

Сузана сега има 66 години и изгледа значително помладо од бројот напишан во нејзината крштеничка, а кога била млада, пред да стане „лото девојка“, Сузана пеела во тогашна популарна група.

Се работеше за групата Траг, а за Сузана тогаш велеа дека е поубава од најубавиот ангел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial)

Една од најубавите жени на јавниот простор на поранешна Југославија, но и пошироко. Оваа фотографија е направена далечната 1974 година, кога Манчиќ имал само 18 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @estradni.arhiv

После тоа стана актерка и водителка и се здоби со статус на една од најпосакуваните и најпознатите дами во СФРЈ.

Фото: Принтскрин/Инстгарам/Естрадни архив

Останати вести од Радио Милева