Радио Милева
Свадба голема

Сузана Јовановиќ го ожени синот од првиот брак, а еве ги и најромантичните моменти од свадбата (фото)

Сузана Јовановиќ го ожени синот од првиот брак, а еве ги и најромантичните моменти од свадбата (фото)

Синот на Сузана Јовановиќ од првиот брак, Данијел, го кажа судбоносното „да“ на долгогодишната избраничка Тијана, а пејачката и нејзиниот сопруг Саша Поповиќ по тој повод направија гала забава во ресторан во Белград.

Саша Поповиќ прв дојде на забавата со сопругата Сузана и ќерката Александра.

Сузана и Александра за оваа пригода избраа костуми во светли бои, додека Саша понамалена комбинација.

Еден од најромантичните моменти бил кога младенците кажале „да“, па паднал бакнеж.

Младенците го изведоа првиот танц со песната „Остала си увјек иста“, а нивниот изглед за време на песната зборуваше за тоа колку тие всушност се сакаат.

Прекрасно беше и кога Снежана Ѓуришиќ го отпеа својот голем хит „Лепи мој“, ги прегрна двајцата, но и моментот кога пристигнаа во свечената сала и добија громогласни аплаузи.

Невестата носеше фустан со корсет со кристали, а младоженецот беше сведен на свечено одело.

Покрај младенците, најсреќен беше и Саша Поповиќ, кој ја „красеше“ музиката, но и Сузана Јовановиќ, пред која клекнаа трубачите.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева