Радио Милева
фиктивно и фактички...

Сузана Гавазова во комбинација од црна кожа и провидна тантела, а под неа… „Има(т) или нема(т)“ долна облека? (ФОТО)

Сузана Гавазова во комбинација од црна кожа и провидна тантела, а под неа… „Има(т) или нема(т)“ долна облека? (ФОТО)

Оддамна е познато дека естрадата е пакет од повеќе работи. Покрај песната и видеото, имиџот, однесувањето, облекувањето, шминката, фризурата… ја комплетираат визурата за една ѕвезда, без оглед од кој жанр таа била.

Тоа добро го знаат естрадните фаци, осбено оние од понежниот пол, па не проутаа секојдневно и во секоја прилика, да покажат каква „слика и прилик“ се не само по песните и хитовите, видеата и сптовите, тук и при нивната појава на телевизиските шоуа и емисии или споделувањето фотографии клипови на социјалните мрежи.

Сузана Гавазова оддамна добро ја научила естрадната лекција, па целиот споменат пакет го практикува „најдобро на свет“, што знае и умее. Покрај песната фолкерката секогаш средена од глава до петици, од глуждови до веѓи речиси во секоја прилика. Особено кога се телевизиските настапи и гостувања во прашање, фолкеркерка секогаш стокмена се на неа „да крцка“!

Впрочем така беше и овој пат кога Сузето замина на снимање на нова епизода од познатото телевизиско фолк шоу „Има(т) – нема(т)“.

А, кога атрактивната струмичанка ќе се дотера, постојано нешто ве тера одново и одново да ја гледате. Сегната во црна кожена комбинација со длабоко отворено деколте и црна провидна тантела, Гавазова буквално ги залепи машките погледи за себе.

Фолк ѕвездата толку предизвикувачки изгледа, што буквално доминира додека провоцира со она што како телесен раскош природата ја надарила.

Разбирливо, во гро план и на „влажните погледи“ и на објективот на камерата бујната предница на пејачката, која речиси се прелива од деколтето на фолкерката, на која доплнителна доза на возбуда и дава она што ѕирка од под големите гради отстрана – црната провидна тантела.

Истата онаа која го краси од обете страни и кусото мини фустанче, кое со секој чекор на сексапилната фолкерка по сцената, ја зголемува љубопитноста, наметнувајќи ја дилемата:

Сузана Гавазова во комбинацијата од црна кожа и провидна тантела, а под неа… „Има(т) или нема(т)“ долна облека?

Од приложеното многумина би се заколнале дека НЕ(мат) е вистинскиот одговор, додека оние подобрите познавачи на женската мода или поискусните познавачи на женкото тело, веднаш ќе речат дека Гавазова се облекла навистина смело, но сепак…

Она што секој љубопитен на прв поглед го остава зинат, всушност го крие одговорот – ИМА(т)!

Фиктивно, само така изгледа(т), а фактички, пејачката сепак носи… гаќички!

Фото: Инстаграм принтскрин/suzanagavazova

 

Останати вести од Радио Милева