Радио Милева
и роматика и еротика на плажа...

Сузана Гавазова никогаш поопуштена, отвори шише розе на плажа: Во виното е вистината, а нејзните голи гради во неговите раце! (ФОТО)

Сузана Гавазова никогаш поопуштена, отвори шише розе на плажа: Во виното е вистината, а нејзните голи гради во неговите раце!  (ФОТО)

Пеколните жештини не натераа сите нас, па и познатите личности да бараатспас под сенка, покрај вода, на планина,  езеро, море… Кој каде и колку може да си дозволи, на „пеколот да не изгори“.

До душа на некои високите летни температури добро им дојдоа да ја почувствуваат магијата на летото, онаа што лани ја подзаборавивме заради корона пандемијата, па сончањето, капењето и летните лудории , макар и само на неколку дена се непроценливи.

Една од оние кои максимално ги користи сончевите денови е и македонската пејачка Сузана Гавазова. Струмичката фолкерка заедно со семејството замина на убаво и осамено место за да акумулира сонце и енергија, да ги наполни батериите за престојните настапи кои конечно се отворија со олабавување на протоколите и забраните, а кој знае дали долго ќе траат, со оглед на новите мутациии на коронавирусот.

Како и да е, расната фолкерка се соблече во костим за капење, па уште еднаш го покажа сиот свој телесен раскош. Налик на познатите латино убавици, Гавазова ја распушти косата, па иако без грам шминка на себе, покажа дека природната убавина и доволно силна страна, за да ги собере погледите и на околината и на сите оние кои ја следат на социјалните мрежи.

Извајано тело и бујни атрибути, Гавазова меѓу палмите покрај базенот уживаше во денот, споделувајќи ги убавите мигови со своите следбеници, кои со поглед го голтаат секое нејзино движење, секој поглед или нова поза на нивната омилена пејачка.

А кога сонцето се задскри зад облаците, а денот полека привршуваше, сексапилната струмичанка базенот го замени со  моменти за малку поинакво уживање…

Откако останаа насамо, таа и нејзината посилна половина  – Јасмин, тргнаа да се опуштат со шише розе вино на празната плажа.

Голтка по голтка за романтични мигови на двајца осамени на брегот, летна идила која нема кој не би ја посакал… Особено ако покрај себе има ваква расна, привлечна и пожелна убавица, при тоа уште и доволно опуштена и подготвена на летна романтика…

Патем, уште една голтка на екс и време е за…

За од виното „да излезе вистината“, а голите гради на Гавазова да завршат во неговите раце! За мигови на задоволство и уживање во убавината на романтиката… или еротиката на плажа!

Само за него „полни раце раскош“, за сите други само „полни очи влажни погледи“!

Фото: Инстаграм принтскрин/suzanagavazova

Останати вести од Радио Милева