Радио Милева
борба за прво место

Суперфиналето на „Задруга“ е откажано: Еве зошто доцни емитувањето и кога ќе биде објавен победникот (фото)

Суперфиналето на „Задруга“ е откажано: Еве зошто доцни емитувањето и кога ќе биде објавен победникот (фото)

Прогласувањето на победникот од шестата и последна сезона на Задругата беше прекинато поради дожд, а прогласувањето на победникот кој ќе однесе дома 50.000 евра ќе продолжи денес во петок, од 18 часот. Борбата за првото место ја загубија Лепи Микиќ и Јован Томиќ Матор кои ги освоија 16-то и 15-то место.

– Не ме чуди што бев елиминиран, а Анита остана. Не верував дека е заљубена во мене. Мило ми е што остана. Има многу добри работи – изјави Матор.

– Нема ништо против тебе, мајката на Анита. Таа е лута на Анита. Не сакаше да дојде, некаде е – изјави Ана Спасојевиќ, која е во контакт со мајката на Ана.

– Би сакал Алекс да победи – изјавила Матора која дознала дека Сања не се омажила и дека имала лажна венчавка, што го израдувало Матора.

– Како и секогаш, расположена сум, тешко ми беше, горда си одам дома, без разлика на сите коментари – изјави Зорица.

Амиџиќ потоа ги стана Матора и Алекс.

– Филип е нервозен, супер сум. Среќна сум и возбудена, едвај чекам да го видам семејството – изјави Александра.

Фото: Принтскрин/ТВ Пинк/Петар Алексиќ

 

Останати вести од Радио Милева