Радио Милева
остава без здив

Сцена како од бајките: Синот на Драгана Мирковиќ се пофали со кадри од замокот (фото)

Сцена како од бајките: Синот на Драгана Мирковиќ се пофали со кадри од замокот (фото)

Новогодишната еуфорија, но и магијата веќе допира до нас, а синот на Драгана Мирковиќ покажа како тој, неговата сестра, мама и тато го украсиле замокот.

Марко Бијелиќ овој пат сподели кадри од замокот, а бидејќи тој не се рекламира често во јавноста, ова е вистински преседан.

Познато е дека за украсувањето се грижи и е најзаслужна пејачката  Драгана Мирковиќ.

А декември е месецот кога и онака величествениот замок добива прав бајковид шмек.

Веќе од капијата се гледа украсениот влез, додека во внатрешноста на вилата секој дел е уреден во духот на празникот.

Да потсетиме, Драгана и нејзиниот сопруг Тони со години инвестираат во реновирање на замокот Ебенфурт, кој се наоѓа во близина на Виена. Она што е помалку познато е дека Марија Тереза ​​некогаш живеела таму – таа често престојувала овде на крајот на 17 век.

Фото: Принтскрин/Instagram/драгана.мирковиц/marko.vnm

Останати вести од Радио Милева