Радио Милева
ах години...

Страв од стареење: Тијана Дапчевиќ по разни третмани за лице не одолеа и заврши на игла (видео)

Страв од стареење: Тијана Дапчевиќ по разни третмани за лице не одолеа и заврши на игла (видео)

Пејачката Тијана Дапчевиќ (47) повеќе од 20 години оди на козметичари каде посегнува по разни третмани. Во овој поглед, таа нужно ги следи трендовите и иновативните решенија кои и овозможуваат да изгледа негувано и свежо. Досега естетските интервенции на Тијана Дапчевиќ беа благи, најмногу поврзани со чистење на лицето, маски за лице и коктели, но со текот на годините стануваа се поинвазивни.

Сосема е нормално една поп-ѕвезда со вистински знаци на стареење да го промени начинот на кој се грижи за себе, бидејќи кожата се менува, ја губи еластичноста, се јавуваат хиперпигментации, разредување и мимички брчки.

За среќа, за секој од овие типови проблеми денес постои адекватен третман, кој Тијана исто така го практикува барем еднаш месечно.

За негата на лицето, вратот и деколтето е заслужна козметичарката од центар за убавина, со која соработува долги години. Таа ги знае сите предности и маани на својата кожа и така се однесува, а токму тоа е рецептот за добар и негуван изглед со кој може да се пофали.

Неодамна пејачката ги контактираше своите следбеници на Инстаграм од споменатиот салон, каде што точно посочи што направила со лицето.

Естетските интервенции на Тијана Дапчевиќ првично вклучуваа Хидрафација или поточно третман кој дополнително го хидрира и храни лицето, а воедно и го подобрува тонусот.

Потоа следеше масажа на лицето и деколтето, а потоа масажа со ледени топчиња кои го смируваа црвенилото кое настана по првиот третман.

За за на крај да се одлучи за боцкање, односно мезотерапија и бреку игла да ги регенерира оштетените ќелии на лицето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dr Maja Velimirov (@dr_majavelimirov)


Последна ставка во серијата беше нанесувањето на маска за регенерација на кожата која ја забрзуваат регенерацијата.

Тијана веројатно задоволна од исходот, редовно е на ремонт, а и самата знае да се почегува, дека се’ тоа на неа е дело на тато само малу паднало, па треба да се поправи.

фото:Принтскрин Инстаграм/Тијана Дапчевиќ

Останати вести од Радио Милева