Радио Милева
Природно енергичен

„Стопати ми понудиле,сите мислат дека земам нешто“: Миле Китиќ откри дали пробал дрога

„Стопати ми понудиле,сите мислат дека земам нешто“: Миле Китиќ откри дали пробал дрога

Миле Китиќ отворено проговори за алкохолот и наркотиците, а откри и дали некој некогаш „му истурил“ нешто во чашата.

Миле Китиќ е на српската естрадата со децении и во 70-те години енергичен како и во помладите денови, а со оглед на актуелната тема возење под дејство на алкохол или дрога, откри дали имал такви искуства.

За овие прекршоци е уапсен неговиот помлад колега Дарко Лазиќ, а Миле истакнува дека тој е апсолутно на страната на полицијата кога станува збор за такви работи.

„Не поддржувам, во ниту една смисла, да се вози пијан, возиш пребрзо. Но можеш да грешиш. Полицијата си ја работи својата работа, без разлика кој е“, рече пејачот, откривајќи дали некогаш му се случило да проба дрога.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mile Kitic (@milekitic)

(Не, воопшто, барем знам, можеби сум имун на тоа. (Смеа) Никогаш не сум пробал ништо од тоа. Ми доаѓале стопати кога пеев низ Европа: „Сакаш ли? … Сите мислат дека земам нешто, затоа што имам 70 години, луд сум, мобилен сум на сцената, полна сум со енергија, мислат дека мора да земам нешто … пијам две-три пијачки, малку за енергија, но навистина ништо. Никогаш не сум пушел цигари“, изјави Миле Китиќ.

фото:Инстаграм/Миле Китиќ

Останати вести од Радио Милева