Лице в Лице
приказна од зад сцената

Стојне Николова се огласи за наводната врска со нејзиниот менаџер Бобан Мојсовски-Мојсо: „Бобан и неговата сопруга се мојата втора фамилија“ (ВИДЕО)

Стојне Николова се огласи за наводната врска со нејзиниот менаџер Бобан Мојсовски-Мојсо: „Бобан и неговата сопруга се мојата втора фамилија“  (ВИДЕО)

Фолк пејачката Стојне Николова важи за скромна девојка, која сака исклучиво да ја познаваат по нејзините настапи и песните. За приватниот живот на атрактивната струмичанка речиси ништо да не се знае, зашто и самата умешно успеваше да ја сокрие интимата. Барем се’ досега…

Сепак, изминативме денови, како во чаршијата,така и во медиумите на големо се зборува за наводната врска на фолк пејачката Стојне Николова со нејзиниот менаџер и колега, музичарот  Бобан Мојсовски – Мојсо, кој при тоа е женет човек, односно е во брак.

Секој со своја приказна, се слушаше, читаше се’ и сешто, но вистината е една и токму поради тоа најгледаниот естраден ТВ магазин од зад сцената реши да ја дознае вистината  изворно, од самата фолкерка.

 

Што кажа Стојне за тоа, дали таму „каде што има чад, има ли и оган“, проследете од нејзиното интервју за нашиот медиумски партнер „Бекстејџ“:

Останати вести од Лице в Лице