Радио Милева
„ние бабите се држиме колку можеме“

Стоја остро возврати на коментарите дека е изобличена и дебела

Стоја остро возврати на коментарите дека е изобличена и дебела

Секој пејач знае колку жртви се неопходни за неговиот физички изглед да ги исполни очекувањата на сцена, а често се случува да претераат со естетските корекции, па наместо совршени, публиката често гледа искривени лица на јавните личности.

Пред неколку недели на социјалните мрежи почнаа да кружат видеа од фолк пејачката Стоја Новаковиќ кои јавноста остро ги осуди за нејзиниот сегашен изглед по идеалната фигура која ја имаше минатата година по интервенцијата во Турција, но таа не обрнува внимание на ваквите коментари.

– Овде цела сум отечена поради тоа. Воопшто не ме засега, бидејќи не ми е приоритет изгледот туку квалитетот, луѓето така ме сакаат и мило ми е поради тоа – изјави пејачката.

Многумина сметаат дека турфо фолк промовира алкохол, пиење и голи бутови, но оваа кралица на оваа насока не го смета за лошо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by S T O J A (@stoja_institucija)

– Кажи ми, каква е таа жена што не си го гледа задникот и каква е таа жена што не го гледа своето деколте? Нормално е кога си млад да сакаш да бидеш секси, секако во граници. Треба да имаш шарм и тоа е сосема нормално за мене во 21 век. Мињони и во седумдесетите секогаш имало, па никому ништо – тврди Стоја, која гордо ја носи титулата една од најсекси бабите на сцената и открива која колешка ја смета за нејзина конкуренција во таа категорија.

– Можеби Злата Петровиќ затоа што е многу секси баба, а и Индира Радиќ. Имаме многу нас бабите од шоуто дека сме во добра форма, се држиме колку што можеме – искрена е таа во интервју за Експрес.

фото:Јутјуб принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева