Радио Милева

Стегната во хеланки и со голо стомаче: Елена Ристеска во опасни пози ги остави со подотворена уста и мажите и жените (видео)

Стегната во хеланки и со голо стомаче: Елена Ристеска во опасни пози ги остави со подотворена уста и мажите и жените (видео)
фото:елена ристеска/инсатграм

Пред повеќе од 30-тина дена Елена Ристеска си даде предизвик да помине еден месец во теретана и да ја доведе својата линија во совршена форма.

Оттогаш помина повеќе време, а Елена не може да запре со секојдневните физички активности, независно дали јога или фитнес вежби.

фото:елена ристеска/инстаграм

Иако, заминина во Мајами, Америка, таа и таму не мирува. Најново на својот Инстаграм профил објави фотографии и видео на кое е во „опасни“ пози, кои не баш секој може да ги изведе, осовен оние што постојано ги практикуваат.

фото:елена ристеска/инстаграм

Стегната во хеланки и со голо стомаче, Еленче ги воодушеви своите следбеници, како оние од посилниот, така и од понежниот пол.

Коментарите се нижеа еден по друг, а веруваме дека истите се само дополнителна мотивација за неа.

фото:елена ристеска/инстаграм

Она што го прави подобро се гледа, отколку што се опишува со зборови.

 

View this post on Instagram

 

Today.. #somuchstrenght #loveexercise #stayfitdontquit #fitnessmotivation #miami #florida #yogainspiration

A post shared by ????? ???????? ERA (@elenaristeska_era) on

Само напред!

Останати вести од Радио Милева