Радио Милева
анкета

Стефан Величковски ги праша следбениците: „Ѕвездите на Гранд“ се подобри со Карлеуша или Цеца?“ – еве го одговорот (фото)

Стефан Величковски ги праша следбениците: „Ѕвездите на Гранд“ се подобри со Карлеуша или Цеца?“ – еве го одговорот (фото)

Стефан Величковски публиката го запозна преку неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Имено, Стефан учествуваше две сезони, односно во едната сезона тој испадна од натпреварувањето, во другата самиот се откажа бидејќи имаше многу настапи.

Неодамна започна новата сезона на регионалното музичко шоу, а во неа ќе има и нови македонски претставници.

Она што е ново кога станува збор за „Ѕвездите на Гранд“ е тоа што Јелена Карлеуша си замина од жирито, а на нејзино место дојде нејзината најголема ривалка Цеца Ражнатовиќ.

Фановите на Карлеуша се разочараа по нејзиното заминување и по социјалните мрежи коментираа дека „Ѕвездите на Гранд“ нема да бидат исти без неа. Од друга страна, пак обожавателите на Цеца се израдуваа што таа ќе биде дел од жирито.

 

Стефан како некогашен учесник во музичкото натпреварување во кусите приказнин на „Инстаграм“ ги праша следбениците:

„Ѕвездите на Гранд“ се подобри со Карлеуша или Цеца“, постави анкета пејачот.

36% од нив гласале со Карлеуша, а 64% гласале дека се подобри со Цеца.

Се согласувате ли?

фото: инстаграм/стефан величковски/ѕвездите на гранд

Останати вести од Радио Милева