Радио Милева
леб, игри и скриени пораки...

Стефан Лазаров се исплаши и нему да не му го избришат јутјуб каналот, па огладне на нервна база или само сакаше да и испрати порака на свршницата: „Ти кажувам мамо, гледај и учи (идна) жено?“ (ФОТО)

Стефан Лазаров се исплаши и нему да не му го избришат јутјуб каналот, па огладне на нервна база или само сакаше да и испрати порака на свршницата: „Ти кажувам мамо, гледај и учи (идна) жено?“ (ФОТО)

Најпознатиот македонски јутјубер Стефан Лазаров  неодамна на необичен и оригинален начин ја побара раката на својата девојка Марта, откако ја одведе во Шпанија, заедно да ја гледаат неговата Барселона на стадионот Камп Ноу.

Мисијата навидум невозможна, му успеа, а идната невеста „шокирана“ бргу падна во прегратките на јутјуберот. На  „среќниот шокирач“  му падна камен од срцето, па остана насмеан и среќен откако таа кажа ДА да го следи натпреварот, додека гледачите наоколу на трибината, со своите мобилни снима и со овации им аплаудира на вљубените свршеници, исто како кога Барса ќе даде гол!

И бидна што бидна еуфоријата помина, а Лазаров се врати дома, на своите секојдневни обврски и животни задоволства. Бидејќи јутјубот му е се’ во животот кога е во прашање она со што се занимава, па и понешто од тоа заработува, утрината се разбуди во паника да не му се случи и нему она што му се случи на најпознатиот српски, а веројатно и регионален јутјубер, Бака Прасе, чиј јутјуб канал со над 2 милиони прегледи преку ноќ беше избришан… Едноставно го снема.

Лазаров на својот Инстаграм сподели порака во која стравува дека вакво нешто може да почне и кај нас да се случува.

Но, иако е најпознатиот кај нас, Јутјубот не е единствената преокупација на скорешниот свршеник, па откако ги извергла сите ддневни активности Лазаров реш малку да му се посвети и на гејмингот. И додека се подготвуваше да се вклучи онлајн во нему омилената игрица, следуваше гласен повик до мамичка:

„Мајкооооо….  дај две тостчиња донеси и чаша кокс (кола), ако може“?

Па откако некако се нагодија со госпоѓа мама која упорно му тврдеше дека: „Слугинката заминала и завршило работното време“… сепак попушти пред сентименталните молби и заради мајчинска љубов сепак го услужи своето разгалено синче, кое културно и се заблагодари.

Единствено отворено остана прашањето: „Дали тоа Стефан Лазаров се исплаши и нему да не му го избришат јутјуб каналот па на нервна база огладне, или само сакаше да и испрати скриена порака на свршницата: „Ти кажувам мамо, гледај и учи (идна) жено?“

Фото: Инстаграм принтскрин/_lazarovv

 

Останати вести од Радио Милева