Радио Милева
експериментирање

Сте ја виделе во разни изданија, но во вакво не сте: Вака изгледа Тијана Дапчевиќ со црна коса (фото)

Сте ја виделе во разни изданија, но во вакво не сте: Вака изгледа Тијана Дапчевиќ со црна коса (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/тијана дапчевиќ

Tијана Дапчевиќ имавме прилика да ја видиме во разни улоги, водителка, пејачка, актерка, а што и да прави одлично го прави и се снаоѓа во секоја улога.

Познато е дека македонската пејачка со белградска адреса на живеење сака да експрементира кога станува збор нејзиниот изглед или барем нејзината фризура.

фото: принтскрин/инстаграм/тијана дапчевиќ

Така сме имале прилика да ја видиме во разни изданија, со кратка и долга руса коса, со розова боја на косата….

Тијана напрви драстична промена на себе: Сега е повпечатлива и кога има маска во ТЛЗП! – Вистина.мк (vistina.com.mk)

Меѓутоа,  овојпат пејачката во кусите приказни на Инстаграм се прикажа во издание во кое досега ја немаме видено.

Имено, таа објави селфи, но наместо руса, Дапчевиќ има црна коса.Најверојатно станува збор за перика или пак некој ефект кој го нуди Инстаграм.

фото: принтскрин/инстаграм/тијана дапчевиќ

Но едно сигурно ќе се согласите, и во вакво издание Тијана изгледа модерна и оригинална.

Како ви се допаѓа?

Останати вести од Радио Милева