Радио Милева
заплови во брачните води

Стави потпис во матично: Стефан Величковски се ожени со македонската ТВ водителка

Стави потпис во матично: Стефан Величковски се ожени со македонската ТВ водителка

Стефан Величковски публиката го паметиме по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, од кое се откажа поради полна агенда со настапи.

Тој е активен на социјалните мрежи, па редовно знае да сподели некоја фотографија, да сними некој кавер.

Меѓутоа, кога станува збор за неговиот приватен односно љубовен живот, Стефан во октомри претходната година во Истанбул ја запроси својата девојка, уредник и водител на емисијата „Квадрат“. Ана Николовска.

Неколку месеци по свршувачката, Стефан стави потпис во матично и официјално заплови во брачните води.

Тој на својот „Фесјбук“ го смени во љубовниот статус, па напиша дека стапил во брак со Ана.

Ана објави и фотографија од матично додека стави потпис,а Стефан стои до својата веќе сопруга.

Честитки и среќен брак.

фото: фејсбук/стефан величковски/ана николовска

Останати вести од Радио Милева