Радио Милева
Тешки моменти

Старлетата и учесничка во „Задруга 4“ открива: „Ме натера да абортирам, а потоа дознав дека уште една девојка е бремена од него!“

Старлетата и учесничка во „Задруга 4“ открива: „Ме натера да абортирам, а потоа дознав дека уште една девојка е бремена од него!“
фото:alex_mima/инстаграм принтскрин

Старлетата и учесник на „Задруга 4“, Александра Николиќ изјави дека во минатото била во врска со оженет човек, со кого останала бремена и кој ја принудил на абортус.

Александра плачеше додека другите учесници зборуваа за своите искуства во врска со абортусот, а потоа водителот ја праша зошто плаче.

Николиќ тогаш стана и рече дека забременила со своето поранешно момче, но дека тој ја принудил на абортус.

– Тоа беше пред две години. Запознав момче и влеговме во врска, се вљубивме и останав бремена со него. Подоцна дознав дека има жена, но тогаш не знаев. Јас се здебелив, отеков, имав промени во однесувањето, тоа е друга состојба. Тогаш не знаев дека сум бремена. Кога го направив тестот, му реков дека е позитивен. Ми рече дека морам да абортирам, ми рече во пораката „Треба да го отстраниш“. Тогаш работев во кафеана, го сретнав таму, тој тогаш беше во бегство, имаше проблеми со законот, абортирав, бев сама, мајка ми не знаеше за тоа, јас бев сама во хотел. Мислам дека секогаш ќе жалам, но навистина немав избор. Мајка ми беше болна, немав пари, тој не се грижеше, тој имаше жена, дознав дека не сум единствената со која ја изневерувал својата сопруга – рекла старлетата.

Александра потоа додаде дека подоцна дознала дека нејзиното момче во тоа време чекало дете и со друга девојка.

– Ми се јави после тоа, поминаа неколку дена, се видовме. За него беше како нешто нормално, подоцна дознав дека друга девојка забременила со него. Најлошото за мене беше што тој не беше до мене, веднаш по неколку дена морав да одам на работа. Не можев да го погледнам со очи. Тоа е нешто што најмногу ме повреди во мојот живот – рече Александра.

Останати вести од Радио Милева