Радио Милева
постојано во форма

Станија на Мајами: Вака изгледа една тура утринска фискултура на старлетата (ФОТО+ВИДЕО)

Станија на Мајами: Вака изгледа една тура утринска фискултура на старлетата (ФОТО+ВИДЕО)

Станија е на Мајами. Меѓу сето останато, не пропушта да се одржува себе си и своето тело во топ форма. Старлетата добро знае дека се’ што ќе се потоши навечер, треба да се надополни преку ден.

Затоа штом се разбуди, следува мала проверка, дали е се’ како што треба?

Откако ќе се увери дека се’ и е на свое место и се’ уште е во едно парче, време е за појадок.

Како голема мераклика на јајца, омлетот е неизоставен дел од првиот утрински оброк на старлетата…

Откако добро ќе појадува, следува мала пауза колку за да и спадне јадењето и проверка од балконот какво е времето…

…А времето вообичаено на Мајами е речиси константно идеално за на плажа. Само што Станија пред да оди  да се капе и сонча, оди да вежба. Утрински тренинг со сите нишани, за обликување на мускулите, одржување на телото, формата и кондицијата.

Епа драги мои господа и дами, вака на Мајами изгледа една тура утринска фискултура на старлетата (види видео):

Останати вести од Радио Милева