Радио Милева
Слаб на пејачки

Српскиот Казанова: Жика Јакшиќ освен со Славица Ќуктераш бил во тајна врска и со оваа пејачка (фото)

Српскиот Казанова: Жика Јакшиќ освен со Славица Ќуктераш бил во тајна врска и со оваа пејачка (фото)

Земјотресите кои поп-пејачката Ана Николиќ ги предизвикува на српската естрада, не ги изненадуваат оние кои се сеќаваат на разни скандали кои таа ги приредувашеодамна, уште пред љубовната врска со Стефан Ѓуриќ Раста, со кој денес ја има ќерката Тара.

Во деновите кога веројатно беше најпопуларна, пред петнаесет години, Ана повремено беше озлогласена и по проблемите со алкохолот, дискутабилно дали го реши тоа, но љубовниот живот и беше исто толку возбудлив. Нејзиното име тогаш се поврзуваше со различни мажи, но еден од нив ви е многу познат и сигурно ќе ве изненади.

Имено, некаде помеѓу 2007 и 2008 година, Ана Николиќ се забавувала со познатиот музички продуцент Жико Јакшиќ, кој тогаш бил во разни љубовни процеси, а тој тогаш ја немал ни запознаено својата поранешна сопруга Дајана Пауновиќ. Не е сигурно колку траела врската на Ана Николиќ и Жика Јакшиќ, но не била толку кратка. Освен што беше со Ана во одреден период пред Дијана, познато е и дека Жика Јакшиќ извесно време беше со оваа пејачка на една од неговите паузи со пејачката Славица Чуктераш.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Nikolić (@ananikolicofficial)

Жика Јакшиќ тогаш беше вистинската „Казанова“ за естрадните ѕвезди, а многумина ќе кажат дека имал уште подобар комфор од ракинувањето со Славица. Врската помеѓу Ана Николиќ и Жика Јакшиќ денес е заборавена, но тогаш не успеа да остане тајна како што првично беше планирано. Тие планови секако ги уништија папарацо фотографите кои своевремено ги фотографираа во автомобилот на Жика, каде веднаш беше јасно за каква врска се работи, пишува Стори.рс

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Nikolić (@ananikolicofficial)

Немаше простор ниту да се демантира врската помеѓу Ана и Жика бидејќи имаше докази, но со текот на времето оваа приказна беше целосно заборавена. Во меѓувреме и двајцата ги смириле своите заводливи страсти, Ана се сместила кај Раста, а Жика кај Дијана. Ниту еден од овие бракови, како што знаете, не успеа.

Ана навидум е слободна, а Жика во врска со помладата адвоката Тијана.

фото:Инстаграм/Ана Николиќ/Жика Јакшиќ

Останати вести од Радио Милева