Радио Милева
родена за на сцена...

Српската ТВ водителка покажа дека е мултиталентирана: Јована Јеремиќ преоѓа во пејачки? (ФОТО)

Српската ТВ водителка покажа дека е мултиталентирана: Јована Јеремиќ преоѓа во пејачки? (ФОТО)

Иако водителството е нејзината примарна професија, Јована Јеремиќ не крие дека би сакала да се испроба и во некои други професии.Таа често истакнува дека глумата е нејзина голема страст, и дека сонува за улога на големото платно, а во неколку наврати досега ги демонстрираше своите танцувачки способности.Дека ова не се единствените асови што ги има во ракавот, Јована докажа за време на нејзиниот последен телевизиски настап.

Имено, Јеремиќ ги демонстрираше и своите пејачки способности, а како звучи и дали идната „естрадна ѕвезда е родена“ – погледнете во видеото што следи:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NEKI TVITERAŠ 🔥 (@neki.tviteras)

Останати вести од Радио Милева