Радио Милева
заедно меѓу ѕвездите

Српската стралета го запроси новиот сопственик на Твитер: Наташа Шавија „ја побара раката“ Илон Маск (ФОТО)

Српската стралета го запроси новиот сопственик на Твитер: Наташа Шавија „ја побара раката“ Илон Маск (ФОТО)

Најбогатиот човек во светотот Илон Маск е една од главните теми во сите светски медиуми. Покрај производството на електрични автомобили и испраќајќи приватни ракети во вселената, контроверзниот тајкун го додаде на своето богатство „Твитер“, кој го купи за 44 милијарди долари.

Оваа недела, профил на споменатата социјална мрежа отвори ријалити ѕвезда и старлета Наташа Савија. Таа  открила дека оваа социјална мрежа сè уште не е доволно позната за неа.

Прашавме што ќе му напише на новиот сопственик  на „Твитер“ и дали Маск ќе ја блокира, бидејќи тој знаеше да ги бликора сите оние што негативно ги коментираа неговите написи.

Па, тој Маск е сладок  – го искоментира Наташа изгледот на најбогатиот човек на светот, а потоа додаде:

– Еве, јас ќе го запросам, па ако тој види, можеби ќе ја прифати ја мојата понуда.

– Па, ако се согласи, би сакала едно заедничко патување во вселената, ама за сериозно, рече Шавија на крајот од изјавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Šavija (@natasa.savija)

Фото: Инстаграм принтскрин/elonrmuskk/natasa.savija

Останати вести од Радио Милева