Радио Милева
За неа мака, за него задоволство

Српската пејачка со најбујните природни гради има проблем поради овој дар од мајката природа: „Би ги исекла на парчиња“ (фото)

Српската пејачка со најбујните природни гради има проблем поради овој дар од мајката природа: „Би ги исекла на парчиња“ (фото)
фото:амиџи шоу/принтскрин/блиц.рс

Српската фолкерка Јана Тодоровиќ важи за најнадарената пејачка на естрадата која има природни гради. Толку големи, што дури со текот на годините почнаа да и пречат и прават потешкотии, па дури и здравствени проблеми.

Јана Тодоровиќ проговори за маките што ги има со нејзините големи гради кој се дар од мајката природа, а не силиконски.

– Имам проблем со моите природни гради. Иван, мојот сопруг, не ми дозволува да ги намалам, ме боли ‘рбетот – рече таа.

– Ќе ги исечев на парчиња. Ако ги намалев градите, ќе изгледав послабо – рекла Јана во емисијата „Амиџи шоу“.

Ова не е првпат таа да зборува на оваа тема, односно проблемот кој го има, но очигледно за неа е мака, а за сопругот задоволство.

Останати вести од Радио Милева