Радио Милева
без влакна на јазикот

Српската пејачка распали по „Гранд“: „Таа издавачка куќа управуваше со најдобрите пејачи“

Српската пејачка распали по „Гранд“: „Таа издавачка куќа управуваше со најдобрите пејачи“

Иако пред неколку години јавно го експонираше својот живот во едно реално шоу, Милена Чераниќ тврди дека никогаш повеќе нема да прифати да го експонира својот приватен живот.

Како што вели тогаш немала друг избор бидејќи била во Гранд продукција.

На прашањето дали и таа како и нејзиниот колега Аца Лукас ќе напише книга, таа вели:

„Никогаш повеќе нема да го експонирам мојот приватен живот. Еднаш тоа го направев без размислување. Не ни сакав да влезам, но поради договорот со една издавачка куќа морав да ги испочитувам клаузулите. Тие не ме уценуваа со било што и директно, но знаеш како наводно нема да има и да постоим. Таа куќа беше монопол која раководеше со своите најдобри издавачи“, откри Милена.

Потсетуваме, откако Чераниќ излезе од реалното шоу таа не беше повеќе во „Гранд“ и нема ни намера да се врати.

фото: принтскрин/инсгаграм/милена чераниќ

Останати вести од Радио Милева