Радио Милева

Српската пејачка бремена од поранешниот: Ја остави преку Фејсбук, а сега чекаат бебе!

Српската пејачка бремена од поранешниот: Ја остави преку Фејсбук, а сега чекаат бебе!

Фолк пејачката Мина Костиќ со својот поранешен партнер Игор ја има осумгодишната ќерка Анастасија, а сега откри нешто кое ги изненади сите.

Имено, тие двајцата веќе седум години не се заедно, но…

-Секој ден се слушаме. Го зема детето редовно, секој ден ја гледа, кога е слободен поминува време со неа… Немаме проблем околу тоа, супер се согласуваме, изјавува Мина и додека дека меѓу другото таа откри и дека повремено имаат односи. И не само тоа!

-Не знаете дека сум бремена? Сега сум четврти месец. Носам син, ќе се вика Александар. Чекаме бебе со Игор. Тоа што му го праќаш на универзумот, тоа ти е случува. Зошто да имам дете со овој, со ној…. и друго ќе имам со него, завршува Мина како да кажала нешто сосема вообичаено.

Останати вести од Радио Милева