Радио Милева
не е до парите, до времето е...

Српската манекенка и топ модел Јована Швоња, сопруга на фудбалерот Филип Ѓорѓевиќ се соблече, па доби непристоен предлог, на кој уште побезобразно возврати: „Само еден час, велиш…?“

Српската манекенка и топ модел Јована Швоња, сопруга на фудбалерот Филип Ѓорѓевиќ се соблече, па доби непристоен предлог, на кој уште побезобразно возврати: „Само еден час, велиш…?“

Српската манекенка и топ модел која е сопруга на фудбалскиот репрезентативец Филип Ѓорѓевиќ важи за една од најзгодните, насексапилните и најпожелните жени. Јована Швоња веќе со години живее заедно со својот сопруг и двете деца во Италија, од каде деновиве допатува во Белград.

Манекенката само што стапна на српско тло, веднаш по белградските улици се прошета во предизвикувачко издание, во стилизирани чизми, но со гол стомак,  само со топ кој едвај и ги прекриваше градите и фустан со шлиц до препони.

Веднаш потоа убавицата на својот Инстаграм сподели и разголени фотографии од својата последна еротска фотосесија.

Доволно провокативни да ги заскокоткаат љубопитните, но и максимално да ги возбудат „запалените“ љубители на нејзиното голо тело и бујните атрибути, колку фотографиите и да имаат уметничка нишка во себе.

Покрај веќе вообичаените коментари и комплименти, до неа стигна и еден непристоен предлог.


Имено, манекенката покажа пораки која ги добила на својот Твитер од едно значително помладо момче, кое и упатило непристојна понуда:

„Многу ми се допаѓаш. Би дал 500 евра за еден час со тебе. Јави ми се ако доаѓаш во Подгорица“, напишало момчето, на што Јована уште побезобразно му одговори: „Само еден час вели?“, сакајќи на тој начин да го посрамоти. 

Останати вести од Радио Милева