Радио Милева
се' за слава, арно ама...

Српската блогерка Зорана(х), пак ја „распнаа“: Во отсуство на внимание, споделува „скокотливи“ пози, ама никако не и „цветаат рози“ (ФОТО)

Српската блогерка Зорана(х), пак ја „распнаа“: Во отсуство на внимание, споделува „скокотливи“ пози, ама никако не и „цветаат рози“ (ФОТО)

Најпознатата српска блогерка Зорана Јовановиќ, во јавноста попозната како Зоранах, последните години е во центарот на вниманието, ама најчесто во негативна конотација.

Тоа не ја спречува редовно да објавува фотографии на социјалните мрежи кои често се граничат со експлицитна содржина.

Така Зорана објави фотографија од јахтата во Мајами каде што моментално е во црн едноделен костим за капење кој едвај ја покриваше нејзината интимна регија, што предизвика низа згрозени коментари на социјалните мрежи.

„Колку простачки ова! Девојката нема срам! Страшно е што вака ја објавува својата интима! Простакушо, те гледаат и малолетни деца! Дно на дното!’“ – се само дел од коментарите кои бне се нималку пријатниза блогерката.

Да потсетиме, Јовановиќ веќе подолго време во отсуство на внимание кое е навикната да го добива како прва популарна блогерка на овие простори, се обидува да предизвика реакција кај публиката со провокативни објави, кои се  честопати осудувана од нејзините следбеници.

Така, пред само неколку недели таа направи циркус на Инстаграм, објавувајќи гола фотографија на која позира „пиштол гола“ покрај отворен базен на снегот.

Фото: Инстаграм принтскрин/zorannah

Останати вести од Радио Милева