Радио Милева
„нема да го менувам носот“

„Среди го тој клун“: Рада Манојловиќ на мета на критики поради физичкиот изглед (фото)

„Среди го тој клун“: Рада Манојловиќ на мета на критики поради физичкиот изглед (фото)
фото: рајко ристиќ/ало.рс

Пејачката Рада Манојловиќ не го промени драстично физичкиот изглед. Имено, таа го смени имиџот, но не претрпе многу пластични операции како многу нејзини колеги.

Таа сега рече дека честопати е мета на критики, но не и е грижа за тоа и посочува дека ваквите коментари понекогаш и даваат самодоверба.

– Мојот десен профил е поубав, и кога ќе се сликам од овој другиот, ќе ми се јават: „Поправи го тој клун“, бидејќи тие сè уште го прават тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RADA MANOJLOVIC (@radamanojlovic)

Понекогаш коментарите и критиките ми даваат само дополнителна безбедност.

Манојловиќ истакнува дека имало моменти кога сакала да оди на естетска корекција, па токму  таквите забелешки и одговориле.

– Бидејќи луѓето повеќе коментираа и ме напаѓаа, тоа стана доблест за мене.Јас го користам ова како мое главно оружје против нив и очајно се борам за оригиналност и уникатност.Во денешно време кога сите се копираат, јас никогаш не би го менувала овој нос – рече таа за медиумите.

Останати вести од Радио Милева