Радио Милева
Фудбалер и кошаркар

Спомен од Истанбул: Перо Антиќ во друштво на Душко Тошиќ (фото)

Спомен од Истанбул: Перо Антиќ во друштво на Душко Тошиќ (фото)
фото:перо антиќ/душко тошиќ/ инстаграм принтскрин

Претседателот на кошаркарската федерација на Макединија, Перо Антиќ, е меѓу оние корисници на социјалните мрежи кои се постојано присурни.

Антиќ е горд татко на три сина, па токму тие се оние што најчесто ги снима и објавува пред следбениците на социјалната мрежа.

Овој пат, за промена, Перо пребарување по своите стари фотографии и евоцираше спомени од врмето. Меѓу неколкуте такви фотографии се најде и една која досега не ја покажал јавно, а е направена пред пет години во Истанбул.

фото:перо антиќ/инстаграм принтскрин

Имено, со оваа фотографија Перо откри дека е во добра пријателска релација со фудбалерот и сопруг на пејачката Јелена карлеуша, Душко Топшиќ.

Тие се седнати во еден турски ресторан во европскиот дел, а друштво им прави и српскиот фудбалер кој играше за турскиот Фенербахче, Лазар Марковиќ.

На времето со убавата дружба и гозба се присети и Душко, па не заобиколи да го сподели споменот со пријателите фудбалер и кошаркар.

Останати вести од Радио Милева