Радио Милева

Спои убаво и корисно: И Даниел Кајмакоски разголен прати поздрав од базен од оваа локација (фото)

Спои убаво и корисно: И Даниел Кајмакоски разголен прати поздрав од базен од оваа локација (фото)
фото: Инстаграм

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски кој публиката го памети по победи во регионалното музичко шоу „Х фактор“ и победата во „Твоето лице звучи познато“, по разводот од Кристина Димитриевска се пресели и живее во Србија.

Иако не е активен на музичката сцена со нови песни, тој е активен со своите концерти и настапи во регионот.

Поради коронавирусот кој го зафати целиот свет, естрадните уметници останаа без работа, барем оние на кои единствена професија им е пеењето, па останаа и без настапи.

Па така и Кајмакоски одреден период направи пауза од настапите.

Меѓутоа, откако се отворија рестораните, кафулиња и одредени пејачи се вратија на својата професија и започнаа со концерти, секако под одредени мерки и прописи издадени од страна на власта.

Македонскиот пејач е еден од оние уметници кои се врати на сцената и заедно со својот бенд повторно започна да настапува и да ја забавува публиката.

Имено, тој настапуваше во „Чаирски базен“ во Ниш.

Меѓутоа, Кајмакоски спои убаво и корисни, па еден ден пред настапот одлучи да ги наполни батериите и да ужива под зраците на сонцето.

Испружен на лежалка, разголен, Даниел фаќаше боја и се релаксираше пред да се фати за микрофонот и да го прави она најдобро што знае – да пее.

фото: Инстаграм

Пејачот разголен го покажа голиот дел од горното тело, а во вакво издание досега и сме немале прилика да го видиме.

А вака изгледа кога и Кајмакоски ќе се наполни со енергија, па ќе запее и ќе направи атмосфера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by blackberriesband (@blackberriesband) on

Останати вести од Радио Милева