Вистаграм

Совршени фризури за ниски и слаби жени: Формула за беспрекорен изглед

Совршени фризури за ниски и слаби жени: Формула за беспрекорен изглед
фото: инстаграм/каткет75

Исто како што можете да постигнете различни ефекти со облеката – да изгледате послабо или повисоко, така можете и со фризурата. Поточно, постојат фризури што не се добар избор за некои жени затоа што прават да изгледате пониско, а понекогаш формата и должината на косата не ѝ дозволуваат на вашата убавина да дојде до целосен израз. Овие фризури се совршени за ниски жени и за жени со просечна висина, особено за слаби жени.

1. Боб

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chloé Brown ♡ Short Hair (@chloenbrown) on

2. Пикси

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝙹𝙰𝙽𝙸𝙽𝙴 ⚡️ (@mademoiselle_pixie) on

3. Миди фризура

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝑱𝑨𝑽𝑰𝑬𝑹 𝑴𝑨𝑺 (@javiermaspeluqueros) on

4. Лоб

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Jones (@chrisjones_hair) on

5. Права коса со средна должина

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claire✨ (@claire.theboutique) on

6. Должина до половина грб

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mehmet KORKMAZ SAÇ TSARM MRKZİ (@kuaforsabri) on

Фризури што прават да изгледате повисоки и повитки:

1. Висока пунџа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shanice 🤍 (@shanicelberie) on

2. Високо коњско опавче

 

View this post on Instagram

 

A post shared by R R H (@brightstepss) on

3. Фризура „Брижит Бардо“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katerina Kainourgiou Official (@katken85) on

извор: кафепауза

Останати вести од Вистаграм