Радио Милева
со широки насмевки

Совршена слика на Верица и Марија Шерифовиќ: Најобичното брзо селфи стана хит на социјалните мрежи (фото)

Совршена слика на Верица и Марија Шерифовиќ: Најобичното брзо селфи стана хит на социјалните мрежи (фото)

Каква мајка, таква ќерка – Марија Шерифовиќ направи одлично селфи со својата Верица и сите се воодушевени.

Мајката  и ќерката објавија заедничка фотографија која наиде на ентузијазам кај нивните обожаватели.

Ретко ги гледаме заедно на фотографии, иако Марија редовно ја слика мајка си кога се заедно, а обожавателите ги навикна на тоа дека е целосно опуштена и на сцената и надвор од неа.

Марија и нејзината мајка имаат широки насмевки и јасно е дека се забавуваат, а додека Верица носи капа, нејзината наследничка има сламен шешир.

“Замислете, оваа слика не е спонзорирана од никој! Оваа содржина не е платена. Ова е едно од најобичните „брзински“ селфи. На оваа слика се Верица Шерифовиќ и нејзиното лудо младо. Те сакам Буцка”, напишала Марија во описот на сликата.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Марија Шерифовиќ

Останати вести од Радио Милева