Радио Милева
По неа патат

Социјалните мрежи „полудеа“: Велат дека таа е најубавата пејачка на Евровизија (фото)

Социјалните мрежи „полудеа“: Велат дека таа е најубавата пејачка на Евровизија (фото)

Младата израелска претставничка на Евровизија ја остави публиката без здив. Ноа Кирел ја маѓепса публиката со занесен танц во првата полуфинална вечер на „Евровизија 2023“.

Таа со своето појавување стана миленичка на машкиот дел од публиката и успеа да се пласира во финалето кое ќе се одржи во сабота на 13 мај.

Настапот на Израелка беше секако еден од највпечатливите во Ливерпул, а тоа го покажуваат и социјалните мрежи.

Фото: Принтскрин/Јутјуб/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева