Радио Милева
сосетка за пример

Соседите открија каква комшивка е Лепа Брена: „Еднаш ни влета дома со нож в рака“! (ФОТО)

Соседите открија каква комшивка е Лепа Брена: „Еднаш ни влета дома со нож в рака“! (ФОТО)

Во една прилика, Лепа Брена и нејзиниот син Виктор први дојдоа на помош кај соседите, мислејќи дека некој се обидува да им упадне во куќата, раскажал првиот сосед на Брена.

„Откако алармот се вклучи, таа и Виктор веднаш дојдоа со ножеви во рака. Мислеа дека некој сака да ни ја ограби куќата. Тие се одлични, навистина“ –  раскажала сосетката во една прилика.

„Со Брена имаме одличен однос. Таа често доаѓа кај нас на кафе, разговараме, се смееме. Таа е нормална и природна жена. Добра е, се гледа дека не сака сите. И ние одиме кај неа. Секогаш љубезно не пречекува во куќата. На кафе и на разни прослави, се разбира! И ние си помагаме!
Друг сосед потврди дека Брена е секогаш подготвена да помогне“.

„Еднаш овде избувна пожар, таа среде ноќ излета на улица. Сите се собравме таму и таа вели: „Соседи, повикав полиција и пожарна. Всушост е гореше куќата, туку внекој нешто запалил во околината, а ветерот го носеше чадот до нашите куќи, па затоа се јавила во пожарна. Таа е домаќинка во вистинска смисла на зборот, а Боба е вистински пријател и добричина. Кога имаат некои мајстори, тој  им дава јагниња, прасиња… А Брена не толкав ‘расипник’“ – раскажуваат соседите на балканската фолк дива.

Фото: Инстаграм принтскрин/lepabrenaa

Останати вести од Радио Милева