Радио Милева
открија детали

Соседите на Јована Пајиќ и Сале Тропоко го разврзаа јазикот: „Никој не очекуваше дека се разведуваат, секогаш беа насмеани“

Соседите на Јована Пајиќ и Сале Тропоко го разврзаа јазикот: „Никој не очекуваше дека се разведуваат, секогаш беа насмеани“

Пејачката Јована Пајиќ и фронтменот на групата „Тропико бенд“, Александар Цветковиќ или познат како Сале Тропико решија да стават крај на нивниот брак.

Парот заедно со двете нивни ќерки живееја во нивниот стан во белградската населба Војвода Влаховиќ.

Нивните соседи за „24 седам“ велат дека се изненадени од веста дека се разведуваат.

-Прочитав во весниците, не очекував. Секогаш кога ќе ги видов беа насмеани. Морам да признам дека не ги сретнувам во последно време, пред неколку недели ја видов Јована додека ги шеташе кучињата, но после тоа не ги видов, вели нивен сосед.

Во медиумите се појави информација дека Јована се иселила од станот пред еден месец, но изгледа тоа не е точно. Како што вели една сосетка, таа неодамна ја сретнала Јована во близина на една продавница.

-Пред 15 дена ја сретнав Јована во една продавница, немав впечаток дека е лошо или нерасположена. Меѓутоа, на порталите прочитав дека таа се иселила пред еден месец, не можам да тврдам дали е тука или не, но ете, неодамна ја видов, вели сосетката на естрадниот пар.

Таа вели дека пред два месеци слушнала дека се разведуваат  Сале и Тропико.

-Јас тоа го слушнав од една пријателка, не сакам сега да зборувам што и како, има врска со децата. Очигледно дека тоа трае повеќе од пред да се знае, а и признаа дека поднеле бракоразводна постапка, па јасно е дека подолго време не е како што треба. Жал ми е, беа прекрасен бар, но тие знаат што е најдобро за нив“, вели сосетката.

Пред да се разведат, двојата одела на совети кај психотерапевт.

За потсетување, Јована и Сале се зближија кога таа започна да настапува со „Тропико бенд“, но започнаа да се забавуваат кога престанаа да работат, пред нејзиното влегување во реалното шоу „Фарма“ во 2010 година. Тие се венчаа во ноември 2011 година.

фото: Дамир Дервишагиќ/

Останати вести од Радио Милева