Радио Милева
и мама борка со забелешки

Соседите го разврзаа јазикот за Александра Пријовиќ и открија каков глас ја следи во родното место

Соседите го разврзаа јазикот за Александра Пријовиќ и открија каков глас ја следи во родното место
фото:александра пријовиќ/инстаграм/принтскрин

Екипата на емисијата „Метар мога села“ која се емитува на телевизијата „Блиц“ разговараше со соседството, но и со мајката на Александра Пријовиќ и ја посети нејзината куќа во Бели Манастир.

-Иако јас и татко ѝ сме разделени, се трудев да не го почувствува тоа – рече меѓу другото Борка, мајката на Александра, која се уште се грижи за нејзината ќерка.

-Иако се омажи и фала богу има свој брак и се, тук сум за неа – истакнува Борка.

Како што е познато, Александра и нејзиниот сопруг Филип имаат син, а Борка изјави дека едвај чека ќерката да и го донесе внукот:

-Сега го чекам моето малечко да ми го донесе. Не го носи внукот.

Александра е многу приврзана за бабата и дедото по татко и кои живеат во селото Бајша. Првата сосетка откри каква била Александра како мала и дека отсекогаш се знаело дека ќе биде пејачка.

– Ова мало девојче ќе биде пејачка – изјави првиот сосед на бабата и дедото на Александра за емисијата „Метар мога села“ и додаде:

– Александра порасна со мене. Се жртвуваа за неа, што се вели, последниот динар. Има секакви коментари, нормални, грди… – кажала една мештанка, додека една постара госпоѓа истакнала дека е многу горда на Александра, велејќи:

-Од тоа слатко девојче, што постигна, секоја чест за неа.

Останати вести од Радио Милева