Радио Милева

Сораја за роденден доби подароци во вредност од 322 000 евра

Сораја за роденден доби подароци во вредност од 322 000 евра
фото: Принтксрин/инстаграм

Старлетата Сораја Вучелиќ (34) веќе некое време не живее во Србија, а малку се знае за нејзиниот приватен живот.

Имено, за девојка која некогаш можеше да се сретне во Белград, речиси секој ден, сега знаеме само онолку колку што таа ни покажува на социјалните мрежи.

Сораја сега се пофали со подароците кои ги добила по повод нејзиниот роденден кој го прослави на 11 септември.

На својот  Инстаграм објави фотографија од скап часовник, прстени кои чинат 78 000 и 164 000 евра, додека луксузниот часовник со дијаманти од позната марка чини околу 50 000 евра.

фото: Принтксрин/инстаграм

фото: Принтксрин/инстаграм

Порталот „Србија Данас“ пренесува дека вредноста на она што Сораја го покажа на социјалните мрежи е 322.000 евра.

После оваа објава, познатата старлета предизвика лавина коментари од своите следбеници: „Немате со што друго да се фалите“, „Срамота што прави оваа жена“, „Страшно, никаква вредност без семејство“, беа само дел од коментарите на социјалните мрежи.

Останати вести од Радио Милева