Радио Милева
прељуба за развод

Сораја разведе познат фудбалер – ќе бидете шокирани кога ќе видите кој е!? (ФОТО)

Сораја разведе познат фудбалер – ќе бидете шокирани кога ќе видите кој е!? (ФОТО)

Фудбалерот на Црвена Ѕвезда, Зоран Рендулиќ е  уште еден познат фудбалер кому старлетите му го растуриле бракот.

Имено, неговата сопруга  пред девет месеци го остави, а причината за ова е, наводно, неговата авантура со познатата старлета  Сораја Вучелиќ. Како што дознаваат српските медиуми, немало шанса Рендулиќ да да го зачува семејното гнездо, бидејќи поубавата половина го фатила во прељубата на дело и на тој начин ставила точка на тригодишниот брачен живот.

Потоа неговата сопруга дознала и за сите негови претходни измами, вклучувајќи ја и онаа со Сораја Вучелиќ. Кога сфатила дека нејзиниот сопруг со старлетата се  гледал подолг временски период, си ги спакувала работите и се вратила кај своите родители.

Останати вести од Радио Милева