Радио Милева

Сораја ја „зачеша раката“, влезе во казино во Монте Карло и доби на рулет

Сораја ја „зачеша раката“, влезе во казино во Монте Карло и доби на рулет

Сораја Вучелиќ  неколку недели ужива во патувањето во најпопуларнитеевропски дестинации, а покрај Мадрид, Барселона, Москва и Кан, старлетата успеа да го посети и главниот град на Монако, каде што се  најпопуларните казина во светот.

И токму во казино во Монте Карло, Сораја играше рамо до рамо со искусните коцкари на рулет. Како што открива “ВИП магазин”, таа поминала една вечер во добро познато казино, од кое ќе излезе побогата за 6.000 евра.

„Сара ова лето навистина одлучи да ужива и по враќањето од Америка, таа шеташе низ европските метрополи.Не се возбуди претерано што е забрането да влезе во Србија, па додека не биде отстранета од листата на безбедносно сомнителни лица, ќе шета во земји во кои досега не била. Малку се одмораше во Шпанија, потоа скокна до Русија, на Светското првенство во фудбал, за потоа да замина на Азурниот брег“ – изјавил ВИП-изворот близок до старлетата.

Останати вести од Радио Милева