Радио Милева
скриени љубови

Сораја „исфрлена“ од скопски локал со човекот за кој точно не се знае во какви релации е, но затоа се знае кој беше нејзиниот последен љубовник (ФОТО)

Сораја „исфрлена“ од скопски локал со човекот за кој точно не се знае во какви релации е, но затоа се знае кој беше нејзиниот последен љубовник (ФОТО)

Приватниот живот на старлетата Сораја Вучелиќ деновиве е во центарот на вниманието на јавноста откако таа со својот „пријател“ наводно била „исфрлена“ од еден скопски локал. Причините се’ уште се до крај нејасни, зашто секоја страна кажува своја приказна. И онаа на старлетата и другата, на сопственикот на локалот. И додека останува нејасно во кое својство бил господинот што ја придружувал Станија во Скопје и ја шетал по скопските локали,  оддамна јасно која е последната јавно позната голема љубов на  стралетата.

Малкумина се сеќаваат дека Сораја во 2014 година беше вљубена во рускиот бизнисмен Владимир. Наводно тогаш се запознале на Копаоник и тоа било љубов на прв поглед.

Имено, кога пристигнала на Копаоник, Сораја доживеала полесна сообраќајна несреќа. Нејзиниот автомобил бил удрен од автомобилот на господинот Владимир, а штом го оствариле првиот контакт се јавиле и првите љубовни искри. Оштетувањето на четири тркалата веднаш се заборавило, а старлетата и рускиот бизнисмен набрзо се впуштија во љубовна врска.

„Сораја на вториот ден од новата година отпатувала за Копаоник, а штом стигнала на планина и се случила несреќа кога млад господин ја удрил со својот автомобил. Таа налутено излегла од автомобилот, но штом го видела, само се насмевнала. Откако го оствариле првиот контакт, Сораја и Владимир, кој има руско потекло, се договориле да се видат на кафе следниот ден, а на старлетата тој многу и се допаднал. Сообраќајката кулминирало со љубовна врска“ – изјави тогаш извор очевидец за срспсите медиуми, додавајќи дека Сораја добила покана од Владимир да му се придружи во Русија.

„Тој е бизнисмен кој се занимава со градежништво, а колку му се допаднала Сораја говори фактот што ја поканил да дојде кај него во Русија и да почнат да живеат заедно. Меѓутоа, Сораја морала да ја одбие неговата покана бидејќи веќе имала веќе  договорени планови и обврски, а и не сакала да брза бидејќи се познаваат кратко време“.

Како и да е, како завршила таа врска на јавноста никогаш не и стана детално познато, но очигледно по тој бродолом Вучелиќ продолжила да влегува во нови љубовни врски, иако е јасно  дека повеќето од своите избраници ги чува строго настрана од очите на љубопитната јавност.

Токму затоа интересот е дотолку поголем за тоа кој е и што и е на старлетата човекот со кого беа „исфрлени“ од скопската кафеана!

Фото: Инстаграм принтскрин/sorajavucelic

Останати вести од Радио Милева