Радио Милева

Сопствениците на „Прва“ одлучија: Oваа водителка ќе ја замени Јована Јоксимовиќ

Сопствениците на „Прва“ одлучија: Oваа водителка ќе ја замени Јована Јоксимовиќ
фото: принтскрин/јутуб

Водителката Јована Јоксимовиќ и нејзиниот колега Срѓан добија отказ од утринската програма на Прва телевизија.

Како што пишува ало.рс, Маријана Табаковиќ ќе ја замени Јована во утринската програма. Таа ќе работи во тандем со Филип Чукановиќ, но нема заедно да ја водат емисијата, туку ќе се менуваат по денови.

Табаковиќ досега беше уредничка и водителка на емисијата „150 минути“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marijana Tabakovic (@maryjanetabak) on

Останати вести од Радио Милева