Радио Милева
во костим за капење

Сопругот на Нада Топчагиќ во скутот на Лепа Брена: Погледнете ја фотографијата која го „сруши“ интернетот (фото)

Сопругот на Нада Топчагиќ во скутот на Лепа Брена: Погледнете ја фотографијата која го „сруши“ интернетот (фото)

На социјалните мрежи се појави фотографија од Лепа Брена на која таа позира во друштво на Златко, сопругот на нејзината колешка Нада Топчагиќ.

Пејачката Лепа Брена беше првата на регионалната музичка сцена која флертуваше со провокативното облекување, кое подоцна ја доведе до тронот на југословенскиот шоубизнис.

Таа често сакаше да ги покажува своите долги нозе и облини, а нејзините фотографии во оскудни изданија денес се најдоа на насловните страници, но и на социјалните мрежи.Во врска со ова, на една страница на Инстаграм на која се објавуваат спомените од пејачите, се појави фотографија од естрадата на која пејачката позира во друштво на сопругот на Нада Топчагиќ, Златко Ѓорѓевиќ и тоа во костими за капење.

Очигледно фотографијата е направена на одмор, а Златко во таа прилика седнал во скутот на Брена. Кога станува збор за овие двајца, шегите и смеата никогаш не се изоставени, а нема сомнеж дека ова беил еден од одморите за паметење.

Фото: Принтскрин/Инстагра/Естрадни времеплов/Ата Имаџес

Останати вести од Радио Милева