Радио Милева
заедно во најлудата ноќ

Сопругот на Јелена Карлеуша присуствувал на нејзиниот новогодишен настап во Белград: „Душко е многу горд“

Сопругот на Јелена Карлеуша присуствувал на нејзиниот новогодишен настап во Белград: „Душко е многу горд“

Поп-ѕвездата Јелена Карлеуша направи невиден спектакл пред Собранието во Белград за дочекот на Новата 2022 година, каде покрај луѓе од Србија собра и луѓе од  целиот регион.

Пејачката за телграф.рс ги сподели впечатоците од нејзиниот настап.

– Навистина, тоа беше голем спектакл, мислам дека сите го пренесоа, видеа, цел Белград, целиот регион и светот виде дека Белград е центар на светот – изјави Јелена.

Сопругот на Јелена, Душко Тошиќ присуствувал на нејзиниот настап пред Собранието, како и на нејзиниот концерт во дискотеката „Касино“.

Јелена откри дали нејзиниот сопруг е горд на неа и какви се неговите впечатоци по нејзиниот новогодишен настап.

-Мислам дека секој на негово место би бил многу, многу горд бидејќи нема секој ваква жена која направи она што го направив јас. Секако, најдобро е него да го прашате, изјави Карлеуша.

фото: ата имагес

Останати вести од Радио Милева